ZADZWOŃ +48 15 844 80 00
WYSZUKIWARKA:
Spawanie laserowe odlewów aluminiowych
Spawarki laserowe
Spawarka laserowa YAG
Usługi mikrospawania laserowego
Spawarka Vision
Mikrospawarka Vision
Mikrospawarka laserowa
Mikro-spawarki
Spawarki Vision

Aktualności

" Ja chcę mieć taką spawarkę..." artykuł w Plastic review na temat nagrodzonej w kategorii "Techniki Specjalne" spawarki MobileFlexx firmy Vision Lasertechnik

„Ja chcę mieć taką spawarkę…”

Na pytania redakcji odpowiada Robert Tłuczewicz, przedstawiciel firmy Multi Instal, nagrodzonej w tym roku medalem targów Plastpol w kategorii Techniki specjalne.

Proszę przybliżyć historię oraz zakres działalności firmy Multi Instal.

Od 15 lat działamy w branży regeneracji i obróbki form wtryskowych. Początkowo była to głównie sprzedaż narzędzi szlifierskich i polerskich firmy Diprofil, której jesteśmy dealerem na terenie kraju. W następnych latach zdobywając coraz to większe doświadczenie przy regeneracji narzędzi zajęliśmy się zagadnieniami związanymi z regeneracją i napawaniem form. Obecnie prowadzimy sprzedaż niemieckich spawarek laserowych firmy Vision Lasertechnik, które znane są w branży z bardzo wysokiej jakości wykonania. Charakteryzują się wyjątkową precyzją i dokładnością pracy. W swojej ofercie posiadamy również innowacyjne napawarki impulsowe Mikrotig MPS z Niemiec. Producenci Ci są liderami w zakresie napawania form, wykrojników oraz mikrospawania.

Co można powiedzieć o dotychczasowej obecności (i rozpoznawalności) niemieckiej firmy Vision na polskim rynku?

Firma Vision istnieje na polskim rynku od 5 lat . Do tej pory sprzedaliśmy na naszym rynku kilkanaście spawarek. Od 30 lat istnienia firmy na całym świecie sprzedano 3 tys. laserów Vision. Najczęściej sprzedawanym modelem jest Unix III flagowy model Visiona. Charakteryzuje się bardzo stabilną i masywną konstrukcją, dzięki temu jest idealny do naprawy dużych form. Na polskim rynku pracuje również kilka spawarek firmy Vision, które sprowadzone zostały do nas wraz z lokalizacją znanych firm z Korei, dla których prowadzimy serwis tych urządzeń.

Proszę przedstawić nagrodzoną medalem targów Plastpol spawarkę Mobile FlexxFSS. Jaki zakres zastosowań  przeznaczony jest dla tego rodzaju sprzętu i na czym polega jego innowacyjność?

Nagrodzony na Targach Plastpol model jest to nowe urządzenie Mobile Flex FSS. Innowacyjność modelu polega na zastosowaniu nowego generatora diodowego połączonego z układem wzmiacniaczy światłowodowych. Dzięki temu można było zmienić całkowicie konstrukcję mechanizmu posuwu spawarki. Zastosowano tu mechanizm pantograficzny połączony z wieloma osiami obrotu. Dzięki temu obiektyw maszyny może być w sposób ergonomiczny skierowany praktycznie w każdy punkt najbardziej zawiłej formy. Jednak sercem urządzenia jest niesłychanie wydany generator FSS firmy Vision o mocy 450W lub 300W, który nie potrzebuje zasilenia trójfazowego oraz chłodzenia wodą.

Oznacza to, że spawarka może pracować praktycznie w każdym miejscu. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii światłowodowej, laser nie posiada części które mogłyby ulec regularnemu zużyciu lub uszkodzeniu, co sprawia, że nie jest konieczny regularny serwis. Nie ma potrzeby zakupu dodatkowych żarówek błyskowych i nie występuje uszkodzenie soczewek (jedynym wyjątkiem jest tanie szkło ochronne obiektywu). Oferujemy również opcjonalne wydłużenie gwarancji do 60 m-cy bez konieczności wykonywania przeglądów. Do otrzymania nagrody na Targach przyczyniły się najprawdopodobniej zarówno opisane wcześniej zalety nowego generatora FSS, jak i jego energooszczędność oraz brak konieczności serwisowania, a także bardzo ergonomiczna a przy tym sztywna konstrukcja maszyny.

Co można powiedzieć o zainteresowaniu potencjalnych klientów spawarką przed i po uroczystości wręczenia medali? Czy zanotowano wzrost zapytań (również po zakończeniu targów)?

Wystawiona spawarka Mobile Flex FSS cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem podczas Tragów. Trudno byłoby w warunkach targowych docenić zalety generatora FSS, ale sama konstrukcja maszyny została bardzo pozytywnie odebrana przez zainteresowanych. Spawarka była testowana przez profesjonalnych spawaczy. Wystarczy przytoczyć jedno zdanie, które padło podczas testu, a poprzedzone było szerokim uśmiechem miłej pani: „Ja chcę mieć taką spawarkę…”

Jaką dynamikę wzrostu osiąga rynek tego typu maszyn w Polsce, np. na tle Europy Zachodniej? Czy firma określa perspektywy jego rozwoju na najbliższych kilka/kilkanaście lat?

Na rynkach światowych, głównie USA, Kanady i Japonii urządzenie zostało przyjęte z wielkim zainteresowaniem. Praktycznie wszystkie nowe zamówienia są skierowane na urządzenia z generatorem FSS. Na rynku polskim pierwsze zamówienie na spawarkę z generatorem FSS otrzymaliśmy dokładnie rok temu. Po targach spodziewamy się realizacji następnych zapowiedzianych zamówień. Myślę, że nagroda targowa oraz artykuły w pismach branżowych, pomimo większej ceny urządzenia niż dotychczasowe lasery ND YAG, które posiadają tak wiele ograniczeń, zwiększą znacznie zainteresowanie tymi nowoczesnymi i przyszłościowymi generatorami.

Chciałbym podkreślić, że firma Vision stara się być firmą przyjazną dla klienta. Oferujemy pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Pokazy maszyn w fabryce w Hanowerze oraz próbki spawu są wykonywane bezpłatnie. Przy zakupie maszyny oferujemy również możliwość przeszkolenia kadry technicznej.

Czy medal targów Plastpol to pierwsze tej rangi wyróżnienie dla firmy Multi Instal?

Tak. Wprawdzie podczas wcześniejszych targów mieliśmy często ciekawe i innowacyjne narzędzia czy to świetne spawarki impulsowe czy najnowsze bezwibracyjne pilnikarki firmy Diprofil, ale spawarka Mobile Flexx FSS w takim stopniu zmieniła podejście do spawania laserowego, że byłoby to niedopuszczalne, aby nie wziąć udziału w tym konkursie. Medal to wielkie wyróżnienie dla naszego produktu, który być może jest zbyt nowoczesny na obecną chwilę, ale dzięki temu wyróżnieniu zwróci na siebie uwagę i pozwoli zrozumieć jego innowacyjność. Targi Plastpol są świetną promocją dla naszej firmy, która zajmuje się regeneracją i naprawą form wtryskowych do plastiku. Życzyłbym sobie, aby były jeszcze większe i podzielone branżami, co byłoby rozwiązaniem wygodniejszym dla odwiedzających, którzy szukają rozwiązań optymalnych dla swoich potrzeb.

(żródło: Plastic review nr 7 Nr 6 (177) Czerwiec 2016 )

Załączniki: